Voorlezen doe je Zo!

Nieuws
25 januari 2023

Voorlezen doe je Zo!

Van 25 januari tot en met 4 februari zijn de Nationale Voorleesdagen 2023. Of ze nu een baby, peuter, kleuter of al basisschoolkind zijn: voorlezen is altijd een goed idee. Voorlezen draagt bij aan leesplezier op latere leeftijd. Bovendien stimuleert voorlezen de ontwikkeling van kinderen en vergroot het de woordenschat. Het lezen van kinderliteratuur is daarbij cruciaal voor de (lees)ontwikkeling. Wanneer kinderen worden omgeven met kinderliteratuur leren zij niet alleen lezen, maar wordt ook de ontwikkeling van sociale vaardigheden en empathie direct gestimuleerd.

Gelukkig lezen we op alle locaties van Zo Kinderopvang veel (interactief) voor en enthousiasmeren we kinderen in de BSO om zelf te lezen. Door middel van een boek wordt een kind terug geworpen op zijn eigen verbeeldingskracht en inlevingsvermogen. Dit is dus heel waardevol en leerzaam.

“Ouders geven regelmatig aan dat hun kind bij ons zoveel nieuwe woorden heeft geleerd.”, aldus Monique van der Goot, pedagoog bij Zo Kinderopvang.

Wist je dat: net geboren baby ’s de wereld zien in zwart-wit?
Contrasterende boekjes zijn daarom heel geschikt voor de eerste maanden. Hoe groter het contrast, hoe beter ze het kunnen zien en hoe beter hun ogen zullen ontwikkelen.
Zwart-wit boekjes zijn dus goed voor jonge baby ‘s.

Tips voor leuke voorleesboeken:

  • Baby ‘s (zwart-wit boekje):
    • Bora in het water van Deborah van de Leijgraaf
    • Milo ’s eerste voelboekje van Fay Williamson
    • Milo ’s dierenwereld van Rowena Blyth
  • 0- 2/3 jaar:
    • Zing mee met kikker van Max Velthuijs
    • Bora Jungle van Deborah van de Leijgraaf
  • 2-6 jaar:
    • Ssst! De tijger slaapt van Britta Teckentrup
  • Vanaf 3 jaar:
    • Boer Boris wil geen feest van Ted van Lieshout
    • Maximiliaan Modderman (prentenboek van 2023) van Joukje Akveld
  • Vanaf 4 jaar:
    • De Gorgels van Jochem Myjer
    • Moppereend van Joyce Dunbar
    • De mooiste vis van de zee van Marcus Pfister
    • Waar is de olifant? van Barroux
  • 4 – 7 jaar:
    • Pluk redt de dieren van Annie M.G. Schmidt
  • Vanaf 5 jaar:
    • De klimaatjes van Judith Koppens en Andy Engel
    • Koos zoekt een huis van Liselot Jansen en Yondi Schmidt
  • Vanaf 7 jaar:
    • De waanzinnige boomhut van 78 verdiepingen van Andy Griffiths
  • Vanaf 8 jaar:
    • Juf Braaksel en de magische ring van Carry Slee
  • Vanaf 10-12 jaar:
    • Op safari in de stad van Monique van der Zanden

En natuurlijk het Prentenboek van het Jaar 2023: Maximiliaan Modderman geeft een feestje van Joukje Akveld!

Wil je ook worden meegenomen in de voorleeswereld bij Zo Kinderopvang? Kijk dan hier en ontdek een van onze locaties bij jou in de buurt!

Deel via: